این نرم افزار تحت ویندوز و دارای بانک اطلاعاتی اسکیوال سرورمیباشد که به صورت تک کاربره و یا چند کاربره(تحت شبکه) قابل اجرا میباشد و امور مالی شهرداری را مکانیزه نموده و کلیه آیتمهای شهرداریها در آن پیش بینی شده است .


1 – معرفی حسابها :


در این قسمت حسابهای بودجه ای شهرداریها تعریف شده است . کلیه حسابهای هزینه ای بر اساس کدینگ بودجه ای شهرداریها تعریف شده اند و شامل بانکها و خدمـات اداری و شهری و برنامـه ها و پروژه ها و لیسـت بدهکاران و بستـانکاران و برخی حسابها تعبیه شده تا توسط کاربر تکمیل گردند .طول لایه های حسابها در این قسمت معرفی میگردند . همچنین رنگ نمایش حسابها قابل تغییرند . در گروه حسابها گروههای دائمی و موقت معرفی میشوند تا در عملیات پایان دوره سیستم برای سند افتتاحیه و اختتامیه استفاده کند .

2 – جستجوی حسابها :


جستجوی حسابها بسیار ساده بوده و بر اساس کد حساب ویا نام حساب قابل جستجو خواهد بود . کاربر نرم افزار کافی است قسمتی از کد حساب و یا نام حساب و یا کد بودجه ای حساب را بداند و با وارد کردن هریک به راحتی به حساب مورد نظر دسترسی خواهد اشت .
به عنوان مثال برای عوارض صدور پروانه میتوانید 102002 یا کلمه صدور یا پروانه را وارد کنید و به حساب مورد نظرتان دسترسی داشته باشید .


3 – ثبت اسناد :


در قسمت ثبت اسناد برای اسناد عادی و افتتاحیه و اختتامیه صفحات مشابهی در اختیار شما قرار دارد . ضمنا شماره سند به صورت اتوماتیک توسط نرم افزار کنترل شده و جلو میرود . بررسی تراز بودن و یا درست استفاده نکردن از حسابها توسط نرم افزار انجام میشود و امکان ثبت سند تکراری وجود ندارد . ضمنا در یک سند امکان تا 2000 ردیف برای هر سند وجود دارد و به همین تعداد هم میتوان از یک کدحساب برای ثبت اسناد استفاده نمود . جستجوی حسابها در کلیه قسمتهای نرم افزار حسابداری بر اساس جستجوی حروف و اعداد در اختیارتان قراردارد و نیازی به به خاطر سپردن کدینگ حسابها ندارد . کافی است قسمتی از عنوان حساب را وارد نمائید تا سیستم حسابهای مشابه موجود را در اختیار شما بگذارد . هیج محدودیتی در ردیفهای سند حسابداری وجود ندارد . در صورتی که سند تراز نباشد امکان ثبت وجود ندارد و به صورت یادداشت ثبت میگردد تا در زمان دلخواه سند را تکمیل نمائید .

چاپ اسناد به دو صورت هزینه ای و درآمدی مطابق فرم رایج و استاندارد شهرداریها طراحی گردیده و در اختیار شما قرار دارد . کافی است شماره سند را وارد کرده و نوع سند را به صورت هزینه ای یا درامدی انتخاب کنید تا نرم افزار برایتان چاپ کند . این چاپ بر روی کلیه چاپگرها امکان پذیر میباشد .
چاپ اسناد بر اساس فرم استاندارد چاپ سند شهرداریهای
کشور بر صـورت 2 سطحی و یا به صورت درآمدی استانداردانجام میگیرد و نمونه فرم هزینه ای آن به شکل روبرو میباشد

4 – گزارشات حسابداری :


کلیه گزارشهای اصلی مربوط به شهرداریها در قسمت گزارش دفاتر و ترازها تعبیه شده اند که با تفکیک موارد بالغ بر بیش از 30 گزارش مختلف خواهند شد . کلیه گزارشات میتوانند با موارد زیر تلفیق گردند :
فقط سال مالی جاری – همراه با سند افتتاحیه – تاریخهای مشخص – فقط حسابهای مانده دار – فقط حسابهای بدهکار – فقط حسابهای بستانکار – همراه با زیر سطح – به تفکیک شعبه – بر اساس تاریخ – بر اساس شماره سند
دفتر روزنامه : نمایش و چاپ دفتر روزنامه به صورت عادی یا خلاصه در فاصلـه زمانی دلخــواه و تعداد سند مشخص شده توسط کاربر با امکان تغییر ظاهر چاپی به دلخواه کاربر
دفتر کل و معین و تفضیلی : نمایش و چاپ دفاتر کل و معین و تفضیلی به دلخواه حسابها و تاریخهای مشخص
تراز کل و معین و تفضیلی : نمایش و چاپ دفاتر کل و معین و تفضیلی به صورت 4 و 6 و 8 ستونی و تراز انحراف از بودجه در فواصل زمانی دلخواه یا بر اساس شماره اسناد مشخص و دلخواه کاربر. تراز انحراف از بودجه نمایانگر میزان بودجه معرفی شده و میزان کارکرد حساب مشخص شده و فاصله آن از بودجه تعیین شده میباشد . کلیه گزارشات به نرم افزار Excell جهت بهره برداری در محیط آن و همچنینی تغییرات ظاهری در چاپ هر یک به دلخواه قابل ارسال میباشد . ترازها درسطوحکل یا معین یا تفضیلی ودر صورت نیاز تلفیق هر سه سطح با یکدیگر با انتخاب زیر سطح در گزارش قابل گزارشگیری میباشد . تلفیق گزارش دفاتر و ترازها همراه یا بدون سند افتتاحیه و در صورت نیاز یکساله و یا چند ساله تا 13 سال متوالی به صورت یکجا امکان پذیر است

6 – عملیات پایان دوره :


درعملیات پایان دوره شما میتوانید حسابها را قطعی نموده و سندهای سال را ببندید . همچنین در صورتی که برای کلیه حسابها گروه حساب تعریف کرده باشید سند افتتاحیه و اختتامیه برای انتهای سال توسط سیستم آماده شده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت .
ضمنا شما گزارش بر اساس شرح ردیف را در نرم افزار دارید و امکان کنترل سند های مربوط به یک نفر یا یک شرکت از این طریق نیز وجود دارد . کلیه گزارشات دارای 8 نمونه نمودار میباشند و امکان تهیه نموداربه صورت یک گروه حساب و یا تلفیق و مقایسه آنها با هم در اختیارشما قرار دارد .


7 – بیلان عملکرد و ترازنامه شهرداریها :


این قسمت نرم افزار برای تهیه گزارشهای های مالی جهت اعلام گزارش عملکرد و یا بیلان شهرداریها مورد استفاده قرار میگیرد .
این نرم افزار شامل قسمتهای زیر میباشد :

تراز 10 ستونی – بیلان هزینه و درآمد حسابهای کل – تراز 8 ستونی کل و معین و تفضیلی – نمودار درآمد و هزینه کل و نمدار تلفیقی هزینه و درآمد – بیلان عملکرد هزینه – بیلان عملکرد درآمد – خلاصه تعادل درآمد و هزینه – بیلان مقایسه ای امسال و سال گذشته برای درآمد و هزینه - تفریق بودجه هزینه و درآمد برای بودجه

همچنین در این سیستم چکها را بر روی چک اصلی چاپ میکنید و از آنها گزارش میگیرید

خواندن 4560 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 21 اسفند 1393 ساعت 09:46

مارا دنبال کنید !

با عضویت در صفحه اختصاصی طلوع آرنگ سینا در شبکه های اجتماعی ،جدیدترین خبرهای شرکت طلوع آرنگ سینا را از تریبون شبکه های اجتماعی دنبال نمایید

تماس با ما

واحد پشتیبانی: تهران – خیابان حافظ – پلاک 320 – واحد یک
تلفن: (021) 66738959 – 66739283
نمابر (021) 66738342
پشتیبانی دایمی: 09121121797
پست الکترونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید